EcoDriver - szkolimy z pasją

EcoDriver - Prawko AUTOMAT

Egzamin na prawo jazdy automatem

Egzamin praktyczny na prawo jazdy możesz zdawać automatem. Nie musisz przechodzić dodatkowego szkolenia ani zdawać innych testów na prawo jazdy. Egzamin teoretyczny jest identyczny jak ten na „zwykłe” prawo jazdy, jednak tak zdobyte uprawnienia mają swoje ograniczenie.

Automatem łatwiej!?

Oczywiście pewne umiejętności niezbędne do jazdy pojazdem ze skrzynią manualną nie będą ci potrzebne, więc kilka elementów egzaminacyjnych odpada. Kilka…. Co nie znaczy że odpadają te najbardziej złożone. Na pewno silnik podczas ruszania autem z automatem nie zgaśnie.

Jakie testy na prawo jazdy

Zdobycie uprawnień do prowadzenia automatu wymaga zdania egzaminu teoretycznego. Przebiega on odentycznie jak ten na „zwykłą” kategorię B prawa jazdy, z wykorzystaniem tej samej bazy pytań.

Nauka jazdy

Szkolenie może odbywać się zarówno pojazdem z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów. To ty decydujesz jakim pojazdem chcesz zdawać. Warto jednak szkolić się i przystępować do egzaminu jednym typem pojazdu.

Ograniczenia

Prawo jazdy na automat niesie ze sobą pewne ograniczenia. Po zaliczeniu egzaminu otrzymasz prawo jazdy z kodem 78 uprawniające Cię do kierowania tylko pojazdami z automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście później możesz podejść do egzaminu zdawanego na „manualnym” samochodzie i otrzymać prawo jazdy już bez kodu uprawniające cię do kierowania każdym samochodem (tzn automatem i manualem). Co ciekawe nie musisz już uczestniczyć w żadnym dodatkowym szkoleniu, ani zaliczać testów na prawo jazdy. Egzamin teoretyczny masz przecież już zdany.

Uwierzcie… Ten kto „posmakuje” jazdy z automatyczną skrzynią biegów nigdy nie będzie myślał o jeździe pojazdem ze skrzynią manualną. Komfort i wygoda jazdy jest niesamowita. Mówią to nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem jak i my Instruktorzy.

źródło: http://wordszczecin.pl/content/egzamin-na-prawo-jazdy-automatem

Zadzwoń i zapisz się na kurs! Telefon: 536 236 436